Verschillen tussen tandartsen.

Er zijn grote verschillen in kennis en ervaring. Tandartsen worden tegenwoordig niet meer opgeleid om de tandheelkunde in de volle omvang uit te oefenen. Hierdoor zijn zij kwetsbaar voor partijen die daarvan profiteren.

Met name buitenlandse investeerders profiteren van deze afhankelijke tandartsen door ze te laten werken in zogenoemde tandartsketens. Ook in Gorinchem is een grote tandartspraktijk onderdeel van zo’n keten.

Hoe groter en drukker de praktijk, hoe minder tijd voor een duurzame analyse van uw mondgezondheid. Dit gaat ten koste van de kwaliteit van zorg op de langere termijn.

Tandartsen kunnen en weten steeds minder. Ze beperken zich steeds meer tot relatief eenvoudige behandelingen. Eenvoudige behandelingen leveren zoveel op dat het op termijn een bedreiging is voor uw mondgezondheid. Oorzaken zijn de commercialisering, de marktwerking, het ontstaan van tandartsketens en het feit dat tandheelkundige kennis voor tandartsen minder toegankelijk is gemaakt.

Als tandartsen de behandeling niet zelf kunnen uitvoeren – en door een gebrek aan kennis en kunde dat gebeurt steeds vaker – worden ze geacht te verwijzen naar de zogenoemde ‘gespecialiseerde’ of ‘gedifferentieerde’ tandarts. Er zijn echter niet genoeg ‘gedifferentieerde’ tandartsen. Deze ontwikkeling leidt tot een gebrek aan aandacht voor uw mondgezondheid en uiteindelijk tot daling van de kwaliteit van zorg.

Patiënten denken nog steeds dat wanneer een tandarts of tandartspraktijk goede recensies heeft en buurman of kennis goede ervaringen heeft, het wel goed zit. Was dat maar waar. Wij constateren tot onze spijt dat tandartsen van nu meer begaan zijn met hun inkomen en de ‘succes’ van hun praktijk, dan met uw mondgezondheid.

U laten behandelen door een tandarts die niet bij uw gebit past is onwenselijk. Het kan zomaar zijn dat u vanuit een commerciële behandelfilosofie eenzijdig behandeld en onvolledig wordt geïnformeerd. De schade die daaruit ontstaat is niet direkt merkbaar, maar wordt over een periode van jaren duidelijk. Het is dan ook van belang dat u vroegtijdig wordt geïnformeerd welke toekomstige gevaren uw mondgezondheid bedreigen.

Kies een tandarts die de tandheelkunde in de volle omvang praktiseert, niet verwijst en duurzaam bij uw mondgezondheid past.

Gerelateerde vragen

Section achtergrond
Tandheelkunde en Mondzorg voor Iedereen...

Voorkomen is beter dan genezen 🙂

Lees meer
Section achtergrond
Wanneer tandartsangst
 een probleem is!

Angst voor de tandarts. Wat is er misgegaan in de tandheelkunde dat meer dan de helft van de Nederlandse bevolking bang is voor de tandarts? 

Lees meer
Section achtergrond
Wanneer uw kind angst heeft gekregen door de "kindertandarts"...

Eenmaal bang geworden voor tandarts of borende mondhygiënist 🙁 is begeleiding en terugwinnen van vertrouwen essentieel. 🙂

lees meer
Section achtergrond
Tandheelkunde voor de 40~plusser.

Voor connaisseurs. Mensen die aan de tweede fase van hun ‘gebitsloopbaan’ beginnen. Met het vorderen van de leeftijd is een ander soort tandheelkunde noodzakelijk. 

Lees meer
Section achtergrond
Maatwerk voor Senioren...

U bent de 60 gepasseerd en u kijkt in de spiegel naar uw gebit… Tijd voor maatwerk.

Lees meer
Section achtergrond
Dag van de Tweede Mening. Bij Idente Tandheelkunde.

Inzicht verwerven in de beste tandheelkundige zorg.

Lees meer
Section achtergrond
Een Tweede Mening is zo gek nog niet...

Een second opinion. U bent welkom om geheel vrijblijvend met ons van gedachten te wisselen over de staat en toekomst van uw mondgezondheid.  Meteen ook een laagdrempelige 🙂 kennismaking.

lees meer
Section achtergrond
Hoe zal uw gebit er over 20 jaar uitzien?

De mond. We storten er van alles in. Ze moeten een leven lang mee; tanden, kiezen en natuurlijk het tandvlees. Gebitsproblemen van de toekomst vroegtijdig inzichtelijk gemaakt.

Lees meer
Section achtergrond
U maakt zich zorgen over uw gebit...

‘Goedkope’ tandartsen hebben u behandeld. Uw mondgezondheid gaat achteruit. U bent toe aan het inzicht, senioriteit, vakmanschap en toekomstbestendige oplossingen…

lees meer
Section achtergrond
Wanneer reguliere tandheelkunde schadelijk wordt...

Voorkom dat behandelkeuzes van tandartsen leidt tot vroegtijdig gebitsverlies…

Lees meer
Section achtergrond
Reconstructieve Tandheelkunde...

Er komt een moment in uw leven dat u uw gebit geheel zal moeten renoveren. Tenminste als u een mooi gebit wilt blijven behouden. Uw mondgezondheid tot op hoge leeftijd op orde wil hebben.   

Lees meer
Section achtergrond
Een kunstgebit is niet meer van deze tijd. Vaste tanden in een dag!

Een loszittend kunstgebit. Wij kunnen u binnen een dag verlossen van een kunstgebit door middel van een vastgeschroefde brug op implantaten.

lees meer
Section achtergrond
Dental Aesthetics. Wanneer tanden mooi moeten zijn!

Verkleurde tanden, scheve tanden, afgebrokkeld, versleten. Wij reconstrueren uw lach, uw tandvlees en alles wat daarbij hoort. 

Lees meer
Section achtergrond
Tijd voor maatwerk! Complexe en Uitgebreide Tandheelkunde.

U bent uw kiezen kwijt. Misschien heeft u een plaatje of wat anders los in de mond. Uw tanden staan scheef, uitgezakt en zijn verkleurd. Is het niet tijd voor een renovatie?

Lees meer
Section achtergrond
Tandheelkunde voor het hogere segment.

Een lelijk gebit – ook al zijn er geen klachten – vertegenwoordigt niet wie u bent. Voor allen die daar iets aan willen doen…

Lees meer
Section achtergrond
Wanneer implantaten onvermijdelijk zijn!

Het is altijd mogelijk verloren gegane tanden kiezen te vervangen door implantaten.

Lees meer
Section achtergrond
Kwaliteit in de Tandheelkunde...

Er is een tekort en tandartsen kunnen in de breedte steeds minder…

Lees meer